Rower Elektryczny zimą: Porady użytkowe, eksploatacja
Oczywiście, w ciepły sezon od podróży na rowerze elektrycznym można uzyskać maksymalną rozkosz. Jednak zimą też można jeździć na rowerze elektrycznym! Szturm mrozów wcale nie jest powodem zostawiać swojego elektryka w domu. Można nadal jeździć i prowadzić aktywny tryb życia, tylko trzeba odpowiednio przygotować pojazd do sezonu zimowego.
Po pierwsze – KołaTak jak szprychy roweru elektrycznego nie bardzo przeznaczone do eksploatacji zimą, należy zachować ostrożność, pokonując krawężniki i dziury na drodze.
Gruby bieżnik opony – najlepsza opcja dla zimowej eksploatacji.Po drugie – BateriaOd rodzaju baterii bezpośrednio zależy możliwość eksploatacji elektryka zimą.
Baterie litowo-jonowe są przeznaczone do eksploatacji w warunkach do – 20◦C, jednak w warunkach wietrznej mroźnej pogody, minimalna temperatura będzie w granicach -15◦C;
Akumulator litowo fosforanowy w stanie funkcjonować w temperaturze do -30◦C.
Akumulatory ołowiowo-kwasowe mają maksymalną temperaturę stosowania -20◦C, oraz charakteryzują się mniejszym spadkiem prądu przy minusowych temperaturach. Jednak z powodu swojej wagi, która jest większa od wszystkich pozostałych rodzajów akumulatorów, ten typ baterii nie bardzo przeznaczony do rowerów elektrycznych.Po trzecie – oświetlenie i błotniki
Niezbędnie muszą być potężne lampki (przód, tył), jeśli chcesz jeździć wieczorem i w nocy! Zimą dzień jest bardzo krótki, więc jasne oświetlenie jest konieczne. Nie bój się nadmiernego rozładowania baterii od źródła światła – ilość energii na oświetlenie minimalne, a twoje bezpieczeństwo na drodze – przede wszystkim!
Oprócz tego należy umieścić błotniki (najlepiej – pełnowymiarowe). W przeciwnym razie po podróży będziesz robić duże pranie.Dodatkowe porady:Wykorzystując rower elektryczny zimą, musisz pamiętać, że przy niskiej temperaturze przebieg elektryka może być znacznie mniejszym (w 2, lub nawet 3 razy), z powodu zmniejszenia pojemności baterii i oporu pokrywy śnieżnej.
2-12-2019, 00:47
Wrócić